prostatit1

التهاب پروستات (Prostatitis) یک بیماری است که بر غده پروستات که یک ارگان گردویی شکل در زیر مثانه مردان و در کنار مجرای ادرار (لوله‌ای که ادرار را از بدن خارج می‌کند) است تأثیر می‌گذارد. پروستات بیشتر مایع منی را تولید می‌کند. ورم پروستات در برخی موارد ممکن است ناشی از عفونت آن باشد اما ممکن است پروستات بدون داشتن علائم عفونت ملتهب شود. التهاب پروستات ممکن است در هر سنی حتی در دوران جوانی مردان اتفاق بیفتد. نزدیک به نیمی از مردان علائم مشابه با علائم التهاب پروستات را در طول عمر خود تجربه می‌کنند. درمان‌های دارویی و جراحی و همچنین داروهای گیاهی و بیوفیدبک برای درمان عفونت پروستات مؤثر هستند.

پروستاتیت یا التهاب و عفونت پروستات می‌تواند در هر سنی از زندگی مردان از جوانی تا پیری اتفاق بیافتد. التهاب پروستات باعث بزرگ شدن پروستات التهاب پروستات  می‌شود. این امر می‌تواند به مجاری ادرار فشار وارد کرده و اختلالات ادراری در مردان به وجود آورد. اگر ورم پروستات در اثر وجود باکتری رخ داده باشد معمولاً با مصرف آنتی‌بیوتیک می‌توان آن را درمان کرد. استفاده از روش‌های غیرجراحی می‌تواند در درمان پروستات مفید باشد، اما در برخی موارد پروستاتیت به درمان‌های دارویی و گیاهی پاسخ نداده و متخصص اورولوژی مجبور به استفاده از روش‌های جراحی با برداشت قسمت عفونی و یا برداشت کل پروستات می‌شود.

 

انواع پروستاتیت

prostatit2

التهاب پروستات به چهار گروه تقسیم می‌شود:

عفونت باکتریایی حاد پروستات

حدود ۱۰ درصد التهابات پروستات به دلیل عفونت‌های حاد باکتریایی ایجاد می‌شوند که نادرترین نوع التهاب پروستات محسوب می‌شود. این بیماری بیشتر در مردان ۲۰ تا ۴۰ ساله و آنهایی که بیش از ۷۰ سال دارند دیده می‌شود.

پروستاتیت باکتریایی مزمن

عفونت در افراد مبتلا به پروستاتیت باکتریایی مزمن به طور مکرر عود می‌کند به طوری که فرد مدتی این علائم را داشته و مدتی نیز علائم برطرف می‌شوند. زمانی که عفونت پروستات به طور کامل برطرف نشود، علائم التهاب پروستات دوباره ایجاد شده و درمان آن دشوار می‌شود.

التهاب مزمن پروستات یا سندرم درد لگن مزمن

التهاب مزمن پروستات شایع‌ترین نوع این بیماری است که دیر تشخیص داده می‌شود، ۹۰ درصد افراد مبتلا به التهاب پروستات در هر سنی به این نوع از التهاب دچار می‌شوند. التهاب مزمن پروستات همراه با درد لگن و علائم دیگر ایجاد شده اما علت آن وجود باکتری نیست.

التهاب پروستات بدون علامت

در تورم پروستات بدون علامت غده پروستات ملتهب می‌شود. تنها علامت ابتلا به این بیماری وجود گلبول‌های سفید در مایع پروستات است، در واقع این نوع از پروستات به طور تصادفی در زمان بررسی ناباروری یا ابتلا به سرطان پروستات تشخیص داده می‌شود.

 

علل ورم پروستات

prostatit3

التهاب باکتریایی پروستات به دلیل عفونت‌های باکتریایی ایجاد می‌شود که معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که باکتری از مجرای ادرار به سمت پروستات انتقال می‌یابد. در بیشتر موارد، باکتری در ادرار به پروستات نشت کرده و باعث ایجاد عفونت می‌شود. در التهاب باکتریایی پروستات، باکتری در مدتی طولانی باعث ایجاد عفونت در پروستات شده و باعث ایجاد عفونت‌های مکرر در مجاری ادرار می‌شود. درد مزمن لگن علل متعددی دارد. این درد ممکن است ناشی از عفونت اولیه پروستات، آسیب‌دیدگی، عمل جراحی روی پروستات یا قسمت پایین مجرای ادرار و گرفتگی و اسپاسم عضلات کف لگن باشد.

 

علائم التهاب پروستات

prostatit4

التهاب پروستات ممکن است علامتی نداشته باشد یا علائم آن به طور ناگهانی و شدید ایجاد شوند که در این صورت نیاز به مراقبت‌های فوری پزشکی وجود دارد. برخی علائم عفونت پروستات عبارتند از:

 •  تکرر ادرار
 •  اشکال در ادرار کردن
 •  درد یا سوزش در هنگام ادرار
 •  تب و لرز
 •  دردی که در پایین شکم، اطراف مقعد، کشاله ران یا درد کمر که به طور مقطعی ایجاد شده و برطرف می‌شوند.
 •  درد در هنگام انزال
 •  درد در هنگام ارتباط جنسی

به علاوه، تورم پروستات ممکن است باعث کاهش قدرت جریان ادرار شود.

 

عواملی که احتمال ابتلا به التهاب پروستات را افزایش می‌دهند

prostatit5

شایع‌ترین عواملی باعث افزایش احتمال ابتلا به پروستات مزمن یا درد مزمن لگن می‌شوند عبارتند از:

 •  استرس
 •  استعمال دخانیات
 •  مصرف الکل
 •  کم آب خوردن
 •  رژیم غذایی نامتعادل
 •  فعالیت جنسی زیاد
 •  تأخیر در انزال
 •  نگه داشتن ادرار و کار کردن در شیفت شب
 •  سبک زندگی بی‌تحرک
 •  مصرف نوشیدنی‌های کافئین دار
 •  ابتلا به عفونت مثانه که به پروستات گسترش یافته باشد.
 •  آسیب‌دیدگی لگن
 •  انجام بایوپسی پروستات
 •  استفاده از سوند در مجرای ادرار برای تخلیه مثانه

 

تشخیص پروستاتیت

prostatit6

برخی انواع پروستات ممکن است به سختی قابل تشخیص باشند. به همین دلیل، مردان باید به یک متخصص اورولوژی که در بهداشت ادراری و دستگاه تناسلی مردانه تخصص دارد مراجعه کنند. فرایند تشخیص تورم پروستات شامل موارد زیر می‌شود:

 •  معاینه دیجیتال رکتال: پزشک با استفاده از دستکش و روان کننده، انگشت خود را در مقعد بیمار فرو برده تا بتواند تورم، حساسیت به لمس یا برآمدگی غده پروستات را لمس کند. همچنین ممکن است وی عضلات و رباط‌های لگن را برای درد و ناراحتی مورد معاینه قرار دهد.
 •  آزمایش ادرار: که توسط آن وجود باکتری، گلبول‌های سفید و علائم دیگر عفونت در ادرار را مورد آزمایش قرار می‌گیرد. در برخی موارد، پزشک پروستات را با انگشت خود ماساژ می‌دهد تا مایع پروستات آزاد شده و پس از آن نمونه ادرار برداشته می‌شود.
 •  کشت ادرار: ادرار در یک ماده واسطه که باعث رشد باکتری می‌شود قرار داده می‌شود.
 •  کشت خون: برای تشخیص این که آیا باکتری ناشی از عفونت ادراری در خون نیز گسترش یافته است یا نه
 •  آزمایش تناسلی: که تصویری واضح از عملکرد و مکانیزم مثانه به دست می‌دهد.
 •  آزمایش آنتی‌ژن پروستات: یک نوع آزمایش خون است که در آن سطح برخی پروتئین‌های ترشح شده توسط پروستات اندازه‌گیری می‌شود. این آزمایش معمولاً زمانی که احتمال ابتلا به سرطان پروستات در مردان وجود داشته باشد انجام می‌شود.

برای تشخیص ابتلا به التهاب باکتریایی پروستات باید احتمال ابتلا به بیماری‌های دیگر رد شود. به همین منظور، پزشک ممکن است دستور انجام آزمایش‌های دیگر مانند ام آر آی، کیستوسکوپی، سونوگرافی و بایوپسی را نیز بدهد.

 

درمان ورم پروستات

مصرف آنتی‌بیوتیک

prostatit7

التهاب باکتریایی حاد پروستات را می‌توان به طور مؤثری با مصرف آنتی‌بیوتیک تحت درمان قرار داد. معمولاً مصرف آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی کافی است اما در موارد شدیدتر ممکن است آنتی‌بیوتیک در رگ تزریق شود. دوره درمان با آنتی‌بیوتیک معمولاً دو تا چهار هفته طول می‌کشد. التهاب باکتریایی مزمن با مصرف آنتی‌بیوتیک به مدت طولانی‌تری تحت درمان قرار می‌گیرد، معمولاً دوره درمان این نوع التهاب پروستات ۸ تا ۱۲ هفته طول می‌کشد. برای مردان مبتلا به عفونت‌های مکرر، پزشک ممکن است مصرف آنتی‌بیوتیک با دوز پایین را به مدت ۶ ماه تجویز نماید. مصرف آنتی‌بیوتیک حتی در مواردی که آزمایش‌ها وجود باکتری در بدن را نشان نمی‌دهند نیز مؤثر واقع می‌شود. به همین دلیل، اولین گام در درمان پروستاتیت مزمن مصرف آنتی‌بیوتیک است. بیشتر پروستاتیت‌های باکتریایی حاد و حدود ۷۵ درصد از التهاب‌های باکتریایی مزمن با مصرف آنتی‌بیوتیک به طور کامل بهبود می‌یابند.

بیوفیدبک

prostatit8

بیوفیدبک نوعی روش درمانی است که در آن به بیمار آموزش داده می‌شود که فرایندهای فیزیولوژی غیرارادی خود را کنترل کرده و بتواند عضلات خود را شل کرده و درد را کاهش دهد. علائم التهاب پروستات در ۶۰ نفر از افراد مبتلا که تحت درمان به روش بیوفیدبک قرار گرفته‌اند به میزان چشمگیری بهبود یافته است. علائمی نظیر درد یا ناراحتی در ناحیه تناسلی، کشاله ران و مقعد با کمک این روش درمانی بهبود یافته‌اند. محققان به این نتیجه دست یافته‌اند که بیوفیدبک یک روش درمانی مؤثر و مطمئن در رفع درد مزمن لگن است.

تمرینات کگل

prostatit9

تمرینات کگل باعث افزایش حجم عضلات لگن می‌شود. این تمرین‌ها به مردان کمک می‌کند که علائم ادراری را کاهش دهند. در این تمرینات ورزشی، عضلات کف لگن شل شده و منقبض می‌شوند. برای شناسایی عضلات، فکر کردن به عضلاتی که باعث قطع و وصل جریان ادرار می‌شوند یا از خروج باد معده جلوگیری می‌کنند می‌تواند مفید باشد. عضلات را تا ۱۰ شماره سفت گرفته و سپس به مدت ۱۰ شماره شل کنید این کار را ۵ تا ۱۰ بار در روز و هر دفعه ۱۰ مرتبه تکرار کنید.

طب سوزنی

طب سوزنی جریان ادرار را بهبود بخشیده و تورم و التهاب را در برخی مردان مبتلا به التهاب مزمن غیرباکتریایی کاهش می‌دهد.

شاک ویو تراپی برای اختلال نعوظ

شاک ویو تراپی برای اختلال نعوظ

شاک ویو تراپی برای اختلال نعوظ

استفاده از شاک ویو درمانی با شدت کم اخیراً توسط پزشکان مختلف به عنوان یک درمان ایمن و مؤثر برای اختلال نعوظ، شناخته شده است.

شاک ویو تراپی برای بیماران جوانتر و کسانی که اخیراً به این عارضه مبتلا شده اند، بهترین نتیجه را دارد.

شاک ویو درمانی خارج بدنی با شدت کم، به اختصار LI-ESWT، می تواند مکانیسم نعوظ را بازیابی کند و نعوظ طبیعی و خود به خود را ممکن کند، مزیتی که سایر درمان ها به ندرت به آن دست می یابند.

ED عروقی وضعیتی است که میلیون‌ها مرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اما ارائه ارقام دقیق با شکست مواجه می‌شود، زیرا برخی از ناتوانی کامل در رسیدن به نعوظ رنج می‌برند، برخی فقط نعوظ پراکنده دارند و برخی دیگر در حفظ نعوظ مشکل دارند.

صرف نظر از علت، میزان موارد در سال‌های اخیر سه برابر شده است، اما همه این موارد ممکن است فقط منعکس‌کننده گزارش‌دهی ناکافی از موضوع در گذشته باشد.

شاک ویو تراپی برای اختلال نعوظ

شواهد نشان می دهد که امواج ضربه ای با شدت کم تقریباً هرگز عوارض منفی یا عوارض جانبی ایجاد نمی کنند. مطالعات بالینی نشان می دهد که درمان های LI-ESWT باعث بهبود قابل توجهی در همودینامیک آلت تناسلی مردانی می شود که از ED عروقی رنج می برند.

دلایل اختلال نعوظ شامل شرایط و اختلالات پزشکی زیر است:

 • گرفتگی عروق
 • سطوح بالای کلسترول
 • چاقی
 • فشار خون بالا
 • دیابت
 • سندرم متابولیک
 • عوارض جانبی داروها و تداخلات دارویی
 • سایر شرایط خاص پزشکی و صدمات

شاک ویو تراپی یک گزینه درمانی طولانی مدت برای بسیاری از مردان ارائه می دهد که عاری از عوارض جانبی خطرناک و داروهای با قیمت بالا است.

شاک ویو تراپی به دلیل خواص رگ زایی آن، که توانایی ایجاد مویرگ ها از رگ های خونی موجود است، استفاده شده است. درمان شوک ویو باعث ایجاد یک پاسخ ضد التهابی می شود که در درمان شکستگی های بدون جوش، بورسیت، تاندونیت و سایر درمان های ارتوپدی استفاده می شود. این درمان به بازسازی بافت در سیستم اسکلتی عضلانی کمک می کند که با بازسازی مویرگ های خون و افزایش جریان خون، نعوظ فیزیکی را کنترل می کند.

امواج شوک امواج صوتی آکوستیک طولی هستند که اثرات میکروتروما ایجاد می کنند. صدا از یک پالس کوتاه، یک افزایش سریع برای به حداکثر رساندن فشار و ایجاد یک شوک و یک دوره طولانی فشار منفی تشکیل شده است. شوک باعث فروپاشی حباب‌های کاویتاسیون می‌شود و بدن با شروع تعمیرات با استفاده از ترکیبات و فرآیندهای فیزیولوژیکی برای ترمیم سیستم پاسخ می‌دهد. این ترمیم ها شامل ساختار زیربنایی مکانیسم های بدن شما برای ایجاد و حفظ نعوظ است.

این تکنیک همچنین می‌تواند تولید سلول‌های شوان را تقویت کند که درمان اختلال نعوظ ناشی از علل نوروپاتیک را امیدوارکننده می‌سازد.

پس از درمان، درد و عوارض به ندرت رخ می دهد، اما متخصص مراقبت های بهداشتی شما می تواند داروهای بدون نسخه را برای درد بر اساس سابقه پزشکی شما و سایر داروهای تجویز شده توصیه کند. امکان بازگشت به فعالیت های معمولی در همان روز یا یک روز بعد وجود دارد. هیچ محدودیتی برای رانندگی یا کار با وسیله نقلیه موتوری وجود ندارد. متخصص درمان شما ممکن است محدودیت هایی را برای برخی فعالیت ها بر اساس سلامتی شما توصیه کند.

اکثر بیماران یک روز پس از درمان به سر کار باز می گردند. اگر واکنش غیر طبیعی درد دارید، موضوع را با متخصص فیزیوتراپی خود در میان بگذارید. برای بازگشت به کار، از سرگیری فعالیت های عادی یا درگیر شدن در روابط جنسی، مشکلی ندارید.

شاک ویو آلت مردان جدیدترین درمان اختلال نعوظ

شاک ویو آلت مردان جدیدترین درمان اختلال نعوظ

 

 

شاک ویو درمان جدید اختلال نعوظ

 

شاک ویو برای درمان اختلال نعوظ روش درمانی بسیار جدیدی ست. برای سالها  شاک وبو تراپی در حیطه هاى مختلف پزشکى از جمله ارتوپدى، ارولوژى، درماتولوژی استفاده شده است. در حال حاضر امیدهاى تازه اى برای درمان ناتوانی نعوظ و ناتوانی جنسی مردان با تکنولوژی شاک ویو آلت ایجاد شده است. اصولا درمان ناتوانی نعوظ پیش از ورود شاک ویو آلت یا فقط بر اساس داروهای گیاهی و یا داروهایی مانند ویاگرا بوده است و یا با انجام جراحی های تهاجمی با عوارض زیاد استوار بوده است . هر کدام از درمان ها ی پیش از شاک ویو آلت عوارض خود را داشته اند . به عنوان مثال درمان با ویاگرا موقتی بوده و درمان جراحی عوارض ناخواسته بسیاری دارد. درحالیکه درمان با شاک ویو نعوظ یک درمان دائمی و بدون عارضه است.

اگر اختلال نعوظ دارید  آلت شما سفت نمیشود یا خیلی سریع سفتی آلت از بین میره ، اگر دارو برای شما موثر نبوده ، اگر استفاده از وکیوم باعث شلی آلت در حین رابطه شده ، اگر به دنبال راه درمان دائمی اختلال نعوظ  هستید ، این مقاله به شما کمک می کند که رابطه زناشویی خود را  نجات بدید .

 

شاک ویو  چست ؟

 

شاک به معنی ضربه و ویو به معنی موج می باشد . شاک ویو به یک موج انرژی کوتاه و شدید می گویند که سریع تر از صوت حرکت می کند . این امواج یک نیروی مکانیک به بافت های بدن وارد می کنند . این کار باعث درمان اختلالات مختلفی می شود . این روش باعث تسریع روند درمان و ترمیم بافت های آسیب دیده می شود ورگ های خونی آسیب دیده دوباره بازسازی می شوند. شاک ویو آخرین تکنولوژی برای درمان ناتوانی جنسی است

 

شاک ویو تراپی چه نوع درمانی است ؟

 

شاک ویو یک روش درمانی غیر تهاجمی است که با استفاده از امواج کم انرژی میتوانیم مناطقی که دچار آسیب شده اند را بازسازی کنیم . این امواج یک مقدار انرژی به بافت های بدن منتقل می کنند . شاک ویو باعث بازسازی بافت های آسیب دیده وسلول های جدید ، تسکین درد ، افزایش گردش خون و به وجود آمدن عروق جدید می شود .   با تحقیقاتی که روی این امواج شده شاک ویو روشی بی خطر و ایمن است که باعث بهبودی بسیاری از بیماران شده است . امواج شوک از طریق ایجاد ماده P و تحریک بیش از حد سنسورهای درد ، درد را تا حدی کاهش می دهند . بدن خود بافت های آسیب دیده را بازسازی می کند

آیا شاک ویو تراپی آلت مردان علم جدیدی است ؟

 

همه ما با موج انفجار اشنایی داریم . در انفجارها امواج صوتی تولید می شوند و در صورتی که سرعت این امواج از سرعت صوت بیشتر باشد ایجاد انرژی می کند.این انرژی چنان قدرت دارد که قادر است به درون بافت های بدن نفوذ کرده و آن را از بین ببرد. دانشمندان از این خصوصیت امواج استفاده کردند تا در صنایع و پزشکی استفاده کنند. در حال حاضر بسیاری از صنایع از قدرت تخریب این امواج استفاده می کنند.

شاک ویو در حقیقت یک انفجار الکتریکی کنترل شده برای هدایت انرژی امواج به داخل بدن است.در سال ۱۹۸۰ اولین دستگاه سنگ شکن با این تکنولوژی به بازار آمد. تا قبل از آن تنها راه درمان سنگ های کلیوی انجام جراحی بود. به عبارت دیگر تنها راه درمان سنگ های کلیوی استفاده از چاقوی جراحی  و انجام یک جراحی وسیع و دراوردن سنگ بود. می توان تصور کرد که بیماران با کلیه های سنگ ساز و غیر قابل دفع  به چه دردسری می افتادند. تکنولوژی شاک ویو به راحتی به درون بافت نفوذ کرده و سنگ را از درون متلاشی می کند.

 

تکنولوژی شاک ویو چطور به سفتی آلت کمک می کند؟

 

در اثر تماس قطب مثبت و منفی جرقه انفجاری حاصل می شود که باعث ایجاد امواج حاصل از حرکت الکترون ها می شود. تخلیه انرژی در عرض یک میلیونیوم ثانیه انجام شده و باعث تولید امواج می شود. انرزی حاصل از این امواج ایجاد ناپایداری در مولکول ها می کنند. شدت انفجار و انرژی حاصل از آن  عامل تعیین کننده برای میزان نفوذ به درون بافت ها است. برای انتقال انرژی به درون استخوان  میزان انرژی بیشتری از انتفال انرژی به درون بافت آلت تناسلی مرد وجود دارد.

در درون بافت این انرزی در ابتدا یک فشار مثبت ودر پشت آن یک فشار منفی ایجاد می کند. این تفاوت فشار اثر کششی بر روی سلول ها دارد. فشار کششی ( Tensile Pressure )  اثر بسیار مخربی بر روی بافت ها دارد . لذا شاک ویوی که این اثر کششی در آن کمتر باشد برای درمان ایده ال است. با توجه به بافت هدف انواع دستگاه های شاک ویو به بازار عرضه شده است که در بحث کاربرد های شاک ویو به آن خواهیم پرداخت.

 

شاک ویو  درمانی در چه مواردی کاربرد دارد؟

 

قدیمی ترین رشته ی پزشکی که از شاک ویو استفاده کرده است ارولوژی است . استفاده از شاک ویو در درمان سنگ های  کلیه و مجاری ادراری به طور روزمره اتفاق می افتد. در رشته ارتوپدی  و بیماریهای استخوان و عضله نیز استفاده از دستگاه شاک ویو درمانی جدید است. در اختلالات درد نیز دستگاه های شاک ویو کاربرد دارند. درد های تاندون و اطراف مفاصل. در کلینیک های پوست برای از بین بردن سلولیت، محل زخم، بهبود سوختگی کاربرد دارد. از موارد مصرف شاک ویو در بیماران دیابتی برای بهبود زخم در محل دست یا پاهاست. بیماری های دیگر مثل : انواع آرتروز ، درد کمر ، زانو درد مزمن ، التهاب مفاصل ، بد شکلی مفاصل ، تاندونیت ، آسیب های ورزشی ، درد آرنج ، درد کف پا و….

در سکس تراپی علاوه بر تقویت نعوظ با شاک ویو، بیمارى پیرونى و درد هاى لگنى مزمن نیز توسط این دستگاه قابل درمان است.

 

نعوظ بهتر با شاک ویو

 

با افزایش سن رگ های بدن به علت تجمع چربی یا از دست دادن خاصیت ارتجاعی رگ های بدن کیفیت خود را از دست می دهند. افت کیفیت رگ ها در بدن منجر به کاهش خونرسانی می شود. عدم خونرسانی در قلب سکته قلبی،در مغز سکته مغزی ودر سایر اندام ها منجر به نقص عملکرد می شود. اختلال در جریان خون در آلت مردانه باعث عدم خونرسانى می شود. که نهایتا منجر به عدم نعوظ مى گردد و امکان دخول آلت به درون واژن زن امکان پذیر نخواهد بود. این اختلال در خونرسانی به علل مختلف اتفاق می افتد که در بخش اختلال نعوظ می توانید مطالعه کنید.

تمام هدف استفاده از شاک ویو در اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی   (Erectile dysfunction) تصحیح خونرسانی در آلت و تسهیل روند گردش خون در دستگاه تناسلی مرد است. هنگامیکه از شاک ویو استفاده می شود، انرژی حاصل از  امواج از shock wave باعث  ایجاد ناپایداری در سلول  می شود و این ناپایداری باعث مهاجرت سلول هاى بنیادی به محل مى شود. سلول های بنیادی مجددا شبکه هاى مویرگى که در آلت از بین رفته اند را بازسازی می کنند. بعد از مدتی  این شبکه مویرگی شروع به  خونرسانی  به بافت آلت  می کند. در طی چند هفته هرچه خونرسانی بهتر اتفاق بیافتد، نسوج شروع به ترمیم خود مى نماید. افزایش  خونرسانی به آلت تناسلی منجر به تقویت نعوظ در مردان می شود. بسیاری از بیماران که سالها نعوظی را تجربه نکرده اند بعد از چند جلسه شاک ویو تراپی نعوظ خواهند داشت.

اگر به علل مختلف اختلال نعوظ توجه کنید می بینید که بیشترین علت اختلال نعوظ مشکلات عروقی است . در جدول زیر علل مختلف اختلال نعوظ به تفکیک نشان داده شده است :

 

علل مختلف اختلال نعوظ
ردیف علت اختلال نعوظ درصد اختلال
۱ اختلال نعوظ  به علت عدم خونرسانی به آلت ۷۱%
۲ اختلال نعوظ به علت مصرف داروها ۱۰%
۳ اختلال نعوظ ناشی از جراحی ها ۹%
۴ اختلال نعوظ به علت بیماری های غدد ۵%
۵ اختلال نعوظ به علت اختلالات عصبی ۴%
۶ اختلال نعوظ به علت ضربه به آلت ۱%

 

در جدول بالا علل مختلف اختلال نعوظ جسمی آورده شده است . و همانطورکه می بینید مهمترین بخش مربوط به مشکلات عروقی آلت است که در تمام این بیماران

شاک ویو آلت درمان اصلی خواهد بود . بیشترین افراد گروه یک را بیماران دیابتی تشکیل می دهند.

 

یک جلسه درمانی شاک ویو  آلت چگونه است ؟

دستگاه شاک ویو از دو بخش تشکیل شده است : بدنه – پروب

بدنه یک منبع  تغذیه و مسئول تولید امواج است و پروب وسیله ایست مانند یک لامپ که  بر روی آلت قرار می گیرد و امواج را به درون بافت آلت می فرستد. تمام هدف از جلسات درمانی تقویت نعوظ با شاک ویو ارسال امواج به آلت تناسلی به منظور بهبود عملکرد رگ های  دستگاه تناسلی است. در جلسات بیمار به حالت خوابیده قرار می گیرد و اپراتور به وسیله پروب به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه از تمام زوایا امواج  را هدایت میکند. در طول جلسه شاک ویو تراپی بیمار هیچ گونه درد یا سوژشی نخواهد داشت .

پروتکل های مختلفی در  شاک ویو آلت  وجود دارد که بسته به علت بیماری یک کدام از آنها انتخاب می شود.لذا بسته به تشخیص پزشک تعداد جلسات متغیر خواهد بود. ولی عموما هر هفته یک یا دو جلسه و کل جلسات بین ۶-۱۲ بار خواهد بود. طیف وسیعی از بیماری ها با اختلال نعوظ همراه است لذا با توجه به علت  اختلال نعوظ امکان دارد بعد از هر جلسه توسط پزشک ویزیت شوید. بعد از هر جلسه درمان میزان پیشرفت درمان اندازه گیری می شود.

 

آیا شاک ویو  تراپی نعوظ موثر است؟

 

تحقیقات علمی در باره اثر گذاری شاک ویو اختلال نعوظ چه می گویند . یک مطالعه گسترده در سال گذشته در امریکا بر روی ۶۵۰ مرد  انجام شد. این تحقیقات نشان داد که تقویت نعوظ با شاک ویو کاملا موثر است.این مطالعه ثابت کرد که استفاده از شاک ویو برای درمان اختلالات نعوظ با بهبود چشمگیر مشکل نعوظ مردان همراه بوده است. انجمن ارولوژی امریکا در آخرین شماره خود این روش درمانى را انقلابی در درمان اختلالات نعوظ دانسته است. در حال حاضر تمامی تحقیقات علمی بر تاثیر چشمگیر شاک ویو بر اختلال نعوظ تاکید دارند. میزان بالای موفقیت شاک ویو درمانی باعث شده تا به عنوان خط اول درمان در اختلالات نعوظ قرارگیرد. در صورتیکه بیمار به درستی انتخاب شود میزان بهبود عملکرد نعوظ  بسیار بالاست.

در شاک ویو تراپی آلت نکته ای که اغلب مورد غفلت قرار می گیرد علت بوجود اورنده اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی است. با توجه به اینکه علل مختلفی باعث ناتوانی جنسی  Erectile Dysfunction  درمردان می شود لذا ریشه یابی بیماری بسیار مهم است.به عنوان مثال در بسیاری از بیماران با ناتوانی نعوظ موقعیتی Situational ED انجام شاک ویو تراپی آلت بیهوده بوده و موجب اتلاف وقت و هزینه است.

شاک ویو آلمانی
دستگاه-یوروگلد-shockwave
طول مدت درمان تقویت نعوظ با شاک ویو
تعدادجلسات تفویت نعوظ به وسیله شاک ویو بین  شش تا دوازده جلسه  متغیر است. این تعداد جلسات بسته به وضعیت بیمار و نحوه پاسخ به درمان است. در ابتدا جلسات هر هفته دو بار و سپس هر هفته یک بار است.

پس از چند جلسه درمان با شاک ویو بیمار به مرور نعوظ خود را به دست مى اورد.

در طول روند شاک ویو درمانی بیمار به مرور احساس می کند که سفتی آلت بهتر شده است . نکته جالب این است که بیمار احساس بهتری به فعالیت جنسی خواهد داشت. اکثر بیماران میل جنسی بیشتری را بعد از شاک ویو درمانی گزارش می کنند.

بهتر است بیماران در طول درمان تمرکز زیادی به بهبودی خود نکنند و ذهن خود را درگیر ننمایند. اشتغال ذهنی دائم به بهبودی سریع و تست مداوم قوام آلت اغلب یاعث تشویش و اضطراب می شود.وجود هر نوع نگرانی شدیدا باعث سرکوب میل جنسی و افت کیفیت نعوظ می شود . در طول درمان به بیماران تمرین هایی برای ایجاد حس هماهنگی مابین اعصاب و آلت تناسلی داده خواهد شد تا بیمار کیفیت نعوظ بهتری را تجربه نماید.

بیماران با اختلال نعوظ به ۳ دسته تقسیم می شوند.

به گروه اول پس از مصاحبه اولیه و بررسی نتایج اعلام خواهد شد که قطعا  شاک ویو درمانی در اختلال نعوظشان موثر نخواهد بود و باید با درمانهای دیگر اختلال نعوظ را درمان کرد.

گروه دوم درمان قطعی با اختلال نعوظ برایشان امکان پذیر است و باید طبق پروتکل درمانی اقدام به شاک ویو تراپی شوند.

گروه سوم در ابتدا چند جلسه  درمان تقویت نعوظ با شاک ویو می گیرند و بر اساس نتایج برای ادامه یا قطع درمان  تصمیم گیری خواهد شد.

 

درمان ناتوانی جنسی مردان قبل از اختراع شاک ویو نعوظ

تا قبل از درمان ناتوانی جنسی با شاک ویو آلت ، اغلب روش ها به صورت درمان موقتی بود. اکثر درمان ها به صورت علامتی بر روی اختلال نعوظ موثر بودند. هیچکدام از روش های درمانی اقدام به از بین بردن علت بیماری نمیکردند . درمان دارویی عوارض متعدد قلبی- عروقی و گوارشی داشت. داروها  پس از چند ساعت  اثرشان از بین می رود و بیمار مجددا اختلال نعوظ را تجربه می کند .از مشکلات  دیگر درمان دارویی عدم تنظیم زمان مطرف داروست و گاها بیمار دار را مصرف میکند ولی مقاربت به دلایل مختلف اتفاق نمی افتد. از موارد مهم در درمان دارویی وجود داروهای تقلبی است که عوارص بسیار جدی بر سلامت فرد دارد. درمان دیگر استفاده از پمپ های وکیوم است که این درمان به علت نوع تکنیک اعلب با نارضایتی  فرد و شریک جنسی همراه است.اغلب کسانی که تجربه استفاده از پمپ وکیوم را دارند از آن به عنوان تجربه ای ناخوشایند یاد می کنند.

برخلاف درمان های قدیمی، شاک ویو نعوظ  بر روی علت بیماری اختلال نعوظ موثر است .در این روش درمان عروق آلت بهبود یافته و رگ های جدیدی در آلت تناسلی مرد ایجاد می شود. با توجه به ایجاد بافت سالم و جدید بیش از نیمی از بیماران کیفیت نعوظشان برای سالها ی متمادی خوب خواهد بود. مابقی بیماران بسته به میزان  آسیب بافتی نیاز به درمان شاک ویو آلت به صورت هر ۶ ماه خواهند داست.

گاهی مراجعین کیفیت نعوظ خوبی دارند و فعالیت جنسی نرمالی دارند ولی برای بهتر شدن آن مراجعه می کنند. اغلب به این بیماران توصیه می شود احتیاجی به شاک ویو نعوظ ندارند . این بیماران در صورتی باید اقدام به درمان کنند که اختلال در فعالیت جنسی شان پیش بیاید.

 

 

موارد ممنوعیت استفاده از شاک ویو آلت

 

در مواردی از بیماران اختلالات رابطه ای، مشکلات عاطفی باعث ایجاد اختلال نعوظ می شود. در این بیماران با توجه به اینکه اختلالی در بافت آلت تناسلی وجود ندارد و عروق خونی کاملا سالم است انجام درمان تقویت نعوظ با شاک ویو ضرورتی ندارد.

موارد ممنوعیت قطعی پزشکی برای انجام  درمان تقویت نعوظ با شاک ویو عبارتند از :

اگر بیمار اختلالات انعقادی خون داشته باشد. افرادیکه که در بند آمدن خون در هنگام خونریزی مشکل دارند، مانند افراد هموفیلی نیاید شاک ویو درمانی صورت گیرد. افرادی که داروهای ضد انعقاد مصرف می کنند.بیمارانیکه وارفارین و هپارین مصرف می کنند نباید مورد درمان تقویت نعوظ با شاک ویو قرار گیرند. کسانیکه داروهای استرویید مصرف می کنند. افرادیکه  بیماری قلبی دارند و از پیس میکر قلب  Pace Maker  استفاده می کنند.. بیمارانیکه باطری قلب دارند نباید مورد شاک ویو قرار گیرند. تقویت نعوظ با شاک ویو ممنوع است در صورتیکه توده های خوش خیم یا بدخیم در محل آلت یا اطراف آن وجود داشته باشد. اگر در ناحیه تناسلی زخم یا عفونت وجود داشته باشد تا زمان بهبودی کامل شاک ویو ممنوع است. برای افراد زیر ۱۸ سال  انجام شاک ویو ممنوع است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.