لیزر درمانی دیسک گردن

لیزر درمانی دیسک گردن

لیزر درمانی دیسک گردن چگونه می تواند زندگی شما را تغییر دهد؟

دیسک های نخاعی شما برای هر قسمت مفصلی از ستون فقرات ثبات ایجاد می کنند و اجازه می دهد دامنه حرکتی گسترده ای در تمام جهات از گردن تا کمرتان داشته باشید. دیسک های ستون فقرات به طور ایمن در بالا و پایین مهره ها متصل می شوند. با این حال، وقتی دیسک ها شروع به از دست دادن قدرت می کنند، می تواند منجر به دامنه حرکتی دردناک و علائم دیگر ناتوان کننده شود.

به طور کلی، درد دیسک گردن و کمر یکی از رایج ترین دلایل مراجعه بیماران به مطب است. آیا به شما گفته اند که درد از بین می رود اما  با گذشت زمان درد هنوز از بین نرفته است؟  آیا درد بدتر شده است؟ آیا برای تسکین باید مرتبا از داروهای ضد درد استفاده کنید؟ آیا به دنبال یک روش و راه حل امن، طبیعی، غیرتهاجمی، بدون دارو و بدون جراحی برای تسکین درد دیسک گردن و کمر خود هستید؟

لیزر درمانی دیسک گردن

اگر پاسخ شما بله است، ما در مرکز تخصصی یادمان می توانیم به شما کمک کنیم علت اصلی مشکلات دیسک گردن و کمرتان را پیدا کنید. همچنین می توانیم با یک روش درمانی بسیار قدرتمند، موثر و سریع به تسکین درد شما کمک کنیم. نام این رویکرد و روش درمانی لیزر درمانی دیسک گردن است.

دلایل دیسک گردن

درد دیسک گردن و کمر می تواند به دلیل پارگی دیسک، فتق دیسک، وارد شدن استرس و فشار به ناحیه گردنی و کمر ایجاد شود یا به دلیل افزایش سن دیسک ها مستعد آسیب دیدن شوند.

لازم به یادآوری است که عواملی مانند رژیم غذایی نامناسب، استرس، ورزش ها یا تمرینات خاص، وضعیت بد و نامناسب استخوان ها در ناحیه بالای گردن و ابتلا به دیسک گردن را افزایش دهد.

لیزر درمانی دیسک گردن

علائم دیسک گردن

در گردن، مشکل دیسک می تواند منجر به درد گردن، شانه، بازو و احتمالاً دست شود. علاوه بر این، وقتی دیسک ها در قسمت پایین ستون فقرات خراب می شوند، می تواند منجر به درد دیسک کمر، درد پا و علائم دیگری مانند اسپاسم عضلات، بی حسی و ضعف شود. گاهی اوقات درد می تواند آنقدر شدید شود که هنگام عطسه، سرفه یا خم شدن، درد غیر قابل تحمل باشد. همچنین مبتلایان ممکن است دچار خستگی، فکر مه آلود و سردرد شوند..

لیزر درمانی دیسک گردن

لیزر درمانی دیسک گردن چگونه کار می کند؟ در طی  انجام لیزر درمانی برای دیسک گردن، لیزر مستقیماً روی ناحیه ای که درد دارد قرار می گیرد. با استفاده از لیزر در ناحیه گردن ، التهاب به صورت داخلی کاهش می یابد و در نتیجه لیزر درمانی دیسک گردن به تحریک جریان خون کمک می کند، فشار دیسک را کاهش می دهد و باعث تسریع روند بهبود طبیعی بدن می شود.

در طول دوره های درمانی ممکن است به دلیل استفاده از نور مادون قرمز احساس گرمت داشته باشید. هر جلسه لیزر درمانی دیسک گردن می توانند از ۵ تا ۲۰ دقیقه طول بکشد و بسیاری از بیماران پس از سه یا چند بار درمان، بهبود مشخصی را تجربه می کنند.

لیزر درمانی دیسک گردن

عوارض لیزر درمانی دیسک گردن

به طور کلی لیزر درمانی دیسک گردن جزو روش های درمانی غیر تهاجمی و کم خطر شناخته می شوند. اما در موارد نادر احتمال بروز عوارض زیر وجود دارد:

 • قرمز شدن، ورم یا خارش پوست محل درمان
 • جوش
 • تغییر رنگ پوست
 • زخم

آیا درمان با لیزر درمانی دیسک گردن برای شما مناسب است؟

لطفاً به سوالات زیر پاسخ دهید تا مشخص شود که آیا لیزر درمانی دیسک گردن برای شما مناسب است  یا خیر.

 1. آیا در ناحیه گردن درد مزمن دارید؟
 2. آیا درد دیسک گردن در سبک زندگی شما تأثیر گذاشته است؟
 3. آیا برای بر طرف کردن دردتان مصرف دارو یا جراحی به شما پیشنهاد شده است؟
 4. آیا از التهاب مزمن در ناحیه گردن رنج می برید؟
 5. آیا به دلیل موارد زیر درد یا ناراحتی دارید؟
 • آرنج تنیس
 • سندرم تونل کارپ
 • آسیب های استرس تکراری
 • آرتروز
 • کشیدگی عضله یا رباط

اگر پاسخ شما به هر یک از این سوالات مثبت است، به احتمال زیاد لیزر درمانی دیسک گردن  برای شما بسیار مفید خواهد بود. اگر آماده اید که به طور موثر درد دیسک گردن خود را درمان کنید و زندگی خود را به حالت اولیه برگردانید، با کلینیک یادمان تماس بگیرید.