درمان نعوظ: شاک ویو تراپی اختلال نعوظ و درمان عدم نعوظ و زود انزالی

درمان نعوظ : راه و روش درمان عدم نعوظ و زود انزالی چیست؟ اختلال نعوظ چیست؟ علت و دلایل، شاک ویو تراپی نعوظ و درمان نعوظ با لیزر، حل مشکل ناتوانی جنسی مردان با دارو، قرص، ورزش درمانی و غیره همگی از مباحثی هستند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

مردانی که از اختلال نعوظ (ED) رنج می‌برند، اغلب با موفقیت تحت درمان‌ فیزیکی قرار می‌گیرند. به طور معمول، این افراد نباید تنها به درمان دارویی مانند “قرص آبی کوچک” اکتفا کنند. این دارو با انواع عوارض جانبی احتمالی مانند افزایش خطر ابتلا به حملات قلبی و سایر عوارض پزشکی همراه است. فیزیوتراپ متخصص در درمان اختلالات کف لگن، با ارائه برنامه‌های درمانی جامع برای اختلال نعوظ می‌تواند زندگی جنسی فعال و بدون عوارض جانبی مرتبط با داروهای خاص را به مردان بازگرداند.

 

 

 

بیماران با مراجعه به متخصصین ما تحت ارزیابی کامل و دقیقی برای اختلال نعوظ قرار می‌گیرند. فیزیوتراپ بر مبنای این ارزیابی، یک برنامه درمانی مخصوص برای وضعیت هر بیمار را تنظیم می‌کند و تمرینات کگل را برای افزایش فعالیت عضلانی در منطقه لگن به بیمار آموش می‌دهد. فیزیوتراپ همچنین در روند درمان ممکن است از تکنیک‌های کایروپرکتیک برای تحریک انقباضات عضلانی و جریان خون استفاده کند.

علت و عوامل اختلال نعوظ


اختلال نعوظ علل بسیاری دارد، اما این اختلال معمولاً ناشی از مشکلات فیزیکی و روانی است. عوارض جسمی مانند بیماری‌های قلبی، چاقی، بیماری‌های عصبی (پارکینسون، ام.اس)، دیابت، فشار خون بالا، کلسترول بالا، عادات مضر (سیگار کشیدن و نوشیدن الکل در مقادیر زیاد)، عدم تعادل هورمونی و عوارض مختلف مربوط به سوخت و ساز بدن، همه می‌توانند توانایی مردان برای رسیدن به حالت نعوظ را تحت تأثیر قرار دهند.

آزمایشات تشخیصی برای اختلال نعوظ


آزمایشاتی که برای شناسایی بیماری‌های زمینه‌ای اختلال نعوظ انجام می‌شوند، عبارتند از:

 • معاینه فیزیکی
 • آزمایش‌ خون
 • آزمایش ادرار
 • سونوگرافی
 • تست نعوظ شبانه
 • آزمون‌های روان‌شناختی

روش‌های درمان اختلال نعوظ


درمان اختلال نعوظ

اختلال نعوظ به عنوان یک اختلال کف لگن (PFD) شناخته می‌شود و درمانگران فیزیکی متخصص در درمان اختلالات کف لگن می‌توانند با ارائه روش‌های درمانی جامع و غیر تهاجمی به مبتلایان اختلال نعوظ کمک کنند. اغلب اوقات عدم قدرت عضلانی و فعالیت کافی در منطقه لگن می‌تواند علت اصلی اختلال نعوظ باشد. کمبود جریان خون و یا تجمع جریان خون در رگ‌ها (توقف سیاهرگی) می‌تواند منجر به علائم و نشانه‌های اختلال نعوظ گردد. گزینه‌های مختلف درمان اختلال نعوظ بسته به علت و شدت اختلال نعوظ و هر گونه عوارض زمینه‌ای دارد. پزشک می‌تواند خطرات و مزایای هر یک از درمان‌ها را برای شما توضیح داده و روش مناسبی را برای شما در نظر بگیرد. اولویت‌های شما و همسرتان نیز نقش مهمی در انتخاب درمان شما دارد.

شاک‌ویوتراپی

درمان اختلال نعوظ 2

 

 

در طی این روش، ارسال امواج پالسی به آلت تناسلی سبب آزاد شدن فاکتورهای رشد و ایجاد عروق خونی جدید می‌شود. جریان خون مناسب برای ایجاد نعوظ طبیعی ضروری است. این درمان دارای قابلیت فعال کردن سلول‌های بنیادی در آلت تناسلی است، این ویژگی همچنین به بهبود عملکرد نعوظ و افزایش رشد بافت‌های آلت تناسلی منجر می‌شود. به عبارت دیگر شاکویو درمانی می‌تواند سایز آلت تناسلی را نیز افزایش دهد! همانند سایر درمان‌های پزشکی، نتایج شاک‌ ویو تراپی برای هر فرد متفاوت خواهد بود. اما بسیاری از مردان تنها با یک جلسه درمان نتایج قابل توجهی را کسب می‌کنند. بسته به سن شما، سوابق پزشکی و میزان افزایش سایز مورد نظر شما ممکن است برای به حداکثر رساندن اثربخشی شاک ویوتراپی، این درمان همراه با دیگر درمان‌های بهبود عملکرد جنسی انجام گیرد.

به خاطر داشته باشید شاک‌ویوتراپی برخلاف مکمل‌ها، داروهای “افزایش دهنده سایز” و دیگر درمان‌های تهاجمی‌تر برای بزرگ کردن آلت تناسلی و یا افزایش عملکرد جنسی، دارای مزایای زیر است:

 • بدون نیاز به دارو و عمل جراحی انجام می‌شود.
 • کاملاً غیرتهاجمی است و عوارض جانبی شناخته شده ندارد و یا عوارض جانبی آن اندک است.
 • یک روش ساده و سرپایی در مطب است.
 • نتایج دراز مدت (بدون دوره بهبودی و یا بهبودی کوتاه) دارد.

ورزش

ورزش اختلال نعوظ

تمرینات کگل (ورزش‌های کف لگن)

برای شناسایی عضلات کف لگن (پایین لگن) بهترین روش این است که در حین ادرار کردن، چند بار از جریان ادرار خود جلوگیری کنید. عضلاتی که برای انجام این کار استفاده می‌کنید، عضلاتی هستند که باید با تمرینات کگل آنها را تقویت کنید.

برای انجام یک تمرین کگل، عضلات کف لگن خود را منقبض کرده و به مدت پنج ثانیه نگه دارید و سپس آن را شل کنید. این تمرین را دو یا سه بار در روز (هر دفعه ۱۰ تا ۲۰ بار ) تکرار کنید. بهتر است این تمرین را در موقعیت‌های مختلفی از جمله دراز کشیده با بلند کردن پاهای خود، نشسته بر صندلی و ایستاده انجام دهید.

ورزش‌های هوازی (ایروبیک)

تقویت عضلات با تمرین‌های غیر از ورزش‌های کف لگن نیز ممکن است به مقابله با اختلال نعوظ کمک کند. اختلال نعوظ اغلب با مشکلات جریان خون در آلت تناسلی ایجاد می‌شود. چاقی، دیابت، کلسترول بالا و بیماری‌های عروقی می‌تواند جریان خون و در نتیجه نعوظ را تحت تأثیر قرار دهد. اضافه کردن ورزش‌های هوازی به برنامه روزانه می‌تواند سلامت کلی شما را بهبود بخشد و بهبود اختلال نعوظ را به دنبال داشته باشد.. حتی پیاده‌روی سریع (۳۰ دقیقه) سه تا چهار بار در هفته، ممکن است برای تغییرات مثبت در سلامت قلب و عروق و بهبود اختلال نعوظ شما کافی باشد.

قرص قوی اختلال نعوظ

 بهترین و قویترین قرص نعوظ

داروهای خوراکی یک روش درمان برای اختلال نعوظ برای بسیاری از مردان است. این داروها اثر نیتریک اکساید را افزایش می‌دهند، این ماده شیمیایی به طور طبیعی در بدن شما تولید می‌شود و باعث شل شدن عضلات آلت تناسلی شما می‌گردد. شل شدن این عضلات موجب افزایش جریان خون شده و اجازه می‌دهد تا شما در پاسخ به تحریک جنسی به حالت نعوظ برسید.

مصرف یکی از این قرص‌ها به صورت خودکار سبب حالت نعوظ نخواهد شد. ابتدا وجود تحریک جنسی برای انتشار اکسید نیتریک از اعصاب آلت تناسلی مورد نیاز است. این داروها با تقویت سیگنال‌های عصبی اجازه می‌دهند تا عملکرد به طور طبیعی رخ دهد. داروهای اختلال نعوظ، افزایش دهنده میل جنسی نیستند، و سبب تحریک و هیجان جنسی نمی‌شوند. مردانی که دارای نعوظ طبیعی هستند، نیازی به مصرف آنها ندارند.

دوز این داروها برحسب مدت تأثیر و عوارض جانبی آنها متفاوت است. عوارض جانبی احتمالی شامل گُرگرفتگی، گرفتگی بینی، سردرد، تغییرات بینایی، کمر درد و ناراحتی معده می‌باشد. برای درمان اختلال نعوظ، قبل از مصرف هر نوع دارو از جمله مکمل‌های بدون نسخه و داروهای گیاهی با پزشک خود مشورت کنید. داروهای اختلال نعوظ ممکن است برای شما مؤثر نباشد و در موارد زیر ممکن است برای شما خطرناک باشد:

 • اگر داروهای نیترات مانند نیتروگلیسرین، ایزوسورباید مونونیترات و ایزوسور که معمولاً برای درد قفسه سینه (آنژین) تجویز می‌شوند، مصرف می‌کنید.
 • اگر فشار خون بسیار پایین (افت فشار خون) و یا فشار خون کنترل نشده (فشار خون بالا) دارید.
 • اگر به بیماری شدید کبدی مبتلا هستید.
 • اگر مبتلا به بیماری کلیوی هستید و نیاز به دیالیز دارید.

داروهای دیگر برای درمان اختلال نعوظ عبارتند از:

 • داروهای تزریقی: به طور معمول چند دارو برای تزریق مستقیم به آلت تناسلی و رسیدن به حالت نعوظ وجود دارد. با این روش، شما از یک سوزن ریز برای تزریق دارو به داخل پایه یا پهلوی آلت تناسلی خود استفاده می‌کنید. هدف از درمان تزریقی، ایجاد حالت نعوظ است که حدوداً ۲۰ تا ۴۰ دقیقه باقی می‌ماند. اگر نعوظ بیش از یک ساعت طول بکشد، برای جلوگیری از عوارض احتمالی طولانی مدت، شما نیاز به مصرف دارو یا تنظیم دوز آن دارید. از آنجا که سوزن مورد استفاده شما بسیار ریز است، احساس درد در محل تزریق معمولاً ناچیز است. این عوارض شامل خونریزی ناشی از تزریق، نعوظ طولانی مدت (پریاپیسم) و تشکیل بافت فیبروز (بافت الیافی) در آلت تناسلی یا در محل تزریق است.
 • جایگزینی تستوسترون: در برخی از مردان، اختلال نعوظ ممکن است با پایین بودن سطح هورمون تستوسترون پیچیده‌تر شود. در این موارد، درمان جایگزینی هورمون تستوسترون ممکن است به عنوان اولین قدم در درمان اختلال نعوظ توصیه شود. درمان جایگزین کردن هورمون تستوسترون می‌تواند از طریق تزریق، برچسب (پچ)، ژل، گونه و لثه (حفره باکال)، از طریق داخل بینی، قرص‌های زیر پوستی یا داروهای خوراکی انجام شود. شما می‌توانید در مورد اولویت‌های شخصی خود و عوارض جانبی احتمالی با پزشک‌تان صحبت کنید.

تغییر سبک زندگی

اختلال نعوظ اغلب می‌تواند با ایجاد تغییراتی در شیوه زندگی بهبود یابد، این تغییرات شامل:

 •  کاهش وزن (اگر اضافه وزن دارید)
 • ترک سیگار
 • کاهش مصرف الکل
 • ترک مواد مخدر
 • کاهش استرس

این تغییرات علاوه بر بهبود اختلال نعوظ همچنین می‌تواند سلامت عمومی شما را بهبود بخشیده و به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی کمک کند.

سایر گزینه‌های درمان

اختلال نعوظ 5

فریب تبلیغاتی که در مورد یک تکنیک ورزشی‌ خاص یا مکمل‌ گیاهی معجزه‌گر برای درمان اختلال نعوظ وجود دارد، نخورید. اختلال نعوظ می‌تواند استرس‌زا و گفتگو درباره آن دشوار باشد، اما روش‌های مؤثر و اثبات شده‌ای برای مقابله با این اختلال وجود دارد. ورزش‌های کف لگن و ورزش‌های هوازی اولین گام بزرگ برای مقابله با اختلال نعوظ هستند. با این تمرینات، شما بدون نیاز به مصرف دارو می‌توانید شاهد بهبود اختلال نعوظ خود باشید. مصرف داروها می‌تواند شما را از برطرف کردن مشکلات اساسی و زمینه‌ای که باعث اختلال نعوظ شده است، بازدارد. اختلال نعوظ ممکن است از نشانه‌های اولیه مشکلات قلبی باشد.

همچنین ممکن است مبتلا به یک بیماری باشید که با وجود آن، مصرف داروهای درمان کننده اختلال نعوظ برای سلامتی شما مضر باشد. برای مثال، اگر شما مبتلا به بیماری قلبی و یا در حال مصرف داروهای نیترات یا رقیق کننده خون هستید، باید از مصرف بسیاری از داروهای اختلال نعوظ اجتناب کنید. در این موارد، پمپ‌های وکیوم آلت تناسلی، پروتز و یا عمل جراحی عروق خونی ممکن است گزینه‌های درمانی مناسبی برای شما باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.